Veseli: 5 marsi 1998 ishte fillimi i fundit te Serbisë në Kosovë

183
Një deklaratë për Epopenë e UÇK-së, e ka bërë edhe kreu i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli.

“Sot zemra dhe mendja e të gjithëve neve është në Prekazin e Adem Jasharit, aty ku më 5 Mars 1998, ndodhi sakrifica e pashoqe për liri, aty ku ndodhi fillimi i fundit të Serbisë në Kosovë”, ka thënë ai në profilin e tij në Facebook.