Urimi i Lorik Canës për 12 vjetorin e Pavarësisë

Kosova sot feston 12 vjetorin e Pavarësisë.

Shteti më i ri në Evropë kishte shpallur pavarësinë me 17 shkurt 2008, shkruan Sheshi.

Legjenda shqiptare, Lorik Cana ka uruar festën nëpërmjet rrjeteve sociale, me fotografin e flamurit të shtetit kombëtar dhe shtetëror:

“Urime Kosovë 12 vjetorin e Pavarsisë” ka shkruar gjakovari.

 

View this post on Instagram

 

Urime KOSOVË 12 vjetorin e Pavarësisë 🇽🇰 ❤️🇦🇱🦅

A post shared by Lorik Cana (@lorikcana) on Feb 16, 2020 at 4:59pm PST