Unitedi vendos çmim qesharak për Schweinsteigerin

235

Menaxheri i Manchester Unitedit, Jose Mourinho ka lënë jashtë skuadrës mesfushorin gjerman, Bastian Schweinsteiger, pasi nuk llogarit në shërbimet e tij.

Unitedi p ashtu ka vendosur edhe çmimin e tij dhe do ta lejojë të largohet nëse ndonjë skuadër paguan 2.5 milionë euro për të, shkruan Bild.

Për Schwinsteigerin deri me tani interesim kanë shprehur Besiktas dhe Juventus.