Unitedi pas futbollistit të Liverpoolit

220

Manchester Unitedi raportohet se ka shprehur interesim për transferimin e mesfushorit të Liverpoolit, Joe Allen.

Essex Chronicle raporton se për Allenin kanë shprehur interesim katër klube nga Premier Liga, siç janë West Hami, Swansea, Stoke City dhe Unitedi.

Uellsiani ka edhe një vit kontratë me Liverpoolin dhe gjatë kësaj vere pritet të largohet nga “Të kuqtë”.