UEFA përjashton sensacionin e vitit 2015

130

UEFA e ka përjashtuar finalistin e Ligës së Evropës edicionin e kaluar, Dnipron.
Këtë vendim, UEFA e ka marrë pas thyerjes së rregullave financiare nga klubi ukrainas.
Lajmi është zyrtarizuar nga UEFA, derisa pos Dnipros, dy skuadrat tjera që janë dënuar me nga një vit janë Inter Baku dhe Tarku Mures, përcjellë Lajmi.

Edicionin e kaluar, Dnipro ishte kualifikuar në finalen e Ligës së Evropës, ku u mposht nga Sevilla.