UEFA konfirmon bartësit e shortit në Ligën e Kampionëve

292

UEFA ka publikuar emrat e skuadrave që përbëjnë vazon e partë të shortit në Ligën e Kampionëve por edhe ekipet e tjera që i kanë konfirmuar vazot e tyre.

Në vazon e parë gjendet kampioni në fuqi, Real Madrid, dhe kampionët e shtatë ligave më të forta nga edicioni i kaluar.

Vazo 1: Real Madrid, Barcelona, Leicester City, Bayern Munich, Juventus, Benfica, Paris Saint-Germain, CSKA Moska.

Ekipet e tjera që i kanë të konfirmuara vazot e tyre:

Vazo 2: Atletico Madrid, Borussia Dortmund, Arsenal, Sevilla, Napoli, Bayer Leverkusen.

Vazo 3: Dynamo Kyiv, Lyon, PSV Eindhoven, Sporting CP.

Vazo 4: Beşiktaş.