U shkarkua te Reali i Madridit, Benitez gjen skuadër te re (FOTO)

113

Ashtu siç kishte transmetuar Gazeta Sheshi edhe ndodhi. Rafael Benitez është trajneri ri i skuadrës angleze Newcaslte United.

Rikthimi i tij në Angli, atje ku jeton edhe familja e tij flitej prej ditësh, u vendos këtë të premte në mënyrë zyrtare. Trajneri i shkarkuar te Reali ka zënë vendin e Steve McLaren.

3218E84E00000578-3487396-image-a-136_1457708270591

Në një mesazh të shkurtër drejtuar tifozëve të tij, Benitez ka thënë: “Unë dhe skuadra kemi nevojë për mbështetjen tuaj”.