Turan i thyen hundën këngëtarit turk, e fton gruan në spital për ta xhiruar duke e mbytur

Ylli i Istanbull Bashakshehir, Arda Turan, është përleshur në një  vend të Stambollit të mërkurën, gjatë së cilës ai theu hundën e Berkay, një këngëtar i famshëm turk.

Siç raportohet nga shtypi lokal, grindja ndodhi pasi Turan iu afrua gruas së këngëtarit.

Momente më vonë, Berkay qëndroi ballë për ballë me Arda , e qortoi për qëndrimin e tij dhe filloi luftën.

Lojtari menjëherë thyen hundën e Berkaj , që do të thotë se duhej të transferohej në spital, ku ai operohej shpejt.

Megjithatë, konflikti nuk përfundoi atje.

Sipas disa mediave lokale, ish-futbollisti i Barcelonës, shkoi në spital dhe iu afrua gruas së tij, duke i kërkuar asaj të xhironte atë për t’i dhënë fund jetës së tij.

Lojtari mohoi menjëherë këtë informacion në rrjetet e tij sociale, edhe pse ai pranoi se lufta u zhvillua.