Trepça ’89 akuzon futbollistin e Prishtinës për konfliktin e shkaktuar me tifozët mitrovicas

1140

Trepça ’89 ka humbur ndeshjen ndaj Prishtinës në javën e 22-të të Superligës së Kosovës, shkruan Gazetasheshi.com

Por jo gjithçka mirë ka shkuar edhe pas ndeshjes, pasi u veçua një përplasje në mes tifozëve të Trepçës ’89 dhe lojtarëve të Prishtinës, e që përplasja ka ndodhur me futbollistin Lumbardh Dellova.

Para pak çastesh ka reguar edhe klubi mitrovicas, Trepça ’89 përmes një komunikate ka akuzuar Dellovin për mos-edukatë

Postimi i plotë:

“Nuk është e thënë të jesh sportist e të mos kesh EDUKATË.

Nuk e din se ku të qojnë valët e jetës, sot ke vesh fanelë e këtij klubi, nesër ndoshta ndonjë tjetër.

Jeni pasqyrë e gjeneratave të reja.Marre të keni.

Lumbardh Dellova bënë gjestë të pahijshëm ndaj Kryesisë së KF TREPÇËS’89, pa asnjë shkak pa asnjë arsye, e përkundrazi Kryesia i dalin në mbrojtje”, thuhet në njoftimin e Trepçës ’89

/GazetaSheshi/