Tre lojtarët më të faulluar në këtë sezon të Ligës Premier (Foto)

164

Liga Premier ka filluar me pak befasi pasi lojtarët dhe klubet e mëdha kanë treguar forcën e tyre që në fillim.

Klubi i vetëm që nuk ka humbur në katër javët e para është Manchester City me 12 pikë, pas tij vjen Chelsea me 10 pikë, Unitedi me nëntë dhe Tottenhami me tetë.

Më poshtë keni top tre lojtarët me të faulluar në Ligën Premier.

Diego Costa (15)

Costa deri më tani është faulluar 15 herë, por kjo nuk e ka ndaluar atë që të shënon katër gola dhe të asiston një herë.

Eden Hazard (12)

Hazard duket se i është kthyer ditëve të arta, në këtë sezon ai ka shënuar dy gola. Edhe pse ka qenë cak i lojës së ashpër së kundërshtarëve.

Dele Alli (11)

Alli ka shënuar vetëm një gol këtë sezon, por ai është një nga ata lojtarët që bën shumë për ekipin.