Transformimi i yjeve (FOTO LAJM)

Rregullimi i bio ritmit është njëri ndër elementet kryesore që e bën trupin e njeriut të jetë në formë të mirë, shkruan Gazetasheshi.com.

Bota e yjeve e ka më së vështiri këtë pjesë, shpesh herë për shkak të roleve të tyre që ata duhet ti luajnë dhe varësisht nga pjesa e skenarit ata duhet të ndryshojnë pamjen.

Më poshtë ua transmetojmë disa nga ndryshimet e tyre brenda një kohe të shkurtër:

Christian Bale

Christian Bale
Ai tashmë është mësuar për tu transformuar. Në vitin e kaluar ai kishte ndryshuar komplet gjendjen e tij për filimin “Zëvendës i pushtetit” (2018) duke iu nënshtruar një ndryshimi spektakolar të imazhit që pothuajse e çon në Oscar për t’i dhënë jetë Dick Cheney… Edhe pse bëri me Globin e Artë.

Mario Casas

Mario Casas
Aktori i njohur u detyrua të humbiste 12 kilogramë  vetëm e vetëm për të luajtur Francisco Boix në ‘Fotograf i Mauthausen’.

Miki Nadal

Miki Nadal
Komediani i njohur spanjoll ka humbur 8 kilogramë në më pak se katër muaj dhe e ka ndarë atë me ndjekësit e tij në llogaritë sociale.

Emily Ratajkowski

Emily Ratajkowski
Modelja e njohur si gjithnjë në formë për të treguar evoluimin e trupit të saj.

Jared Leto

Jared LetoMuzikanti dhe aktori i njohur fitoi 25 kg për rolin e tij si vrasësi i John Lennon në ‘Kapitullin 27’. Gjashtë vjet më vonë, performanca e tij për ‘Dallas Buyers Club’ e detyron atë të humbasë 15 kilogramë.

Matt Damon

Matt Damon
Këtu mund ta shohim atë në të majtë në ‘Për nder të së vërtetës’, për të cilën ai duhej të humbiste 18 kilogram, duke luajtur një ekzekutiv në “The Informant” ku ai fitoi 17 kg dhe, në të djathtë, në ‘Elysium’ duke luajtur një ish-con .

Chris Hemsworth

Chris Hemsworth

Burri i Elsa Pataky, pasi luajti rolin e zotit Thor, ka ulur tonin e tij të muskujve duke humbur 7 kg për rolin e tij si ‘Në zemër të Detit’.

Chris Patt

Chris Pratt
Ka humbur 27 kilogramë për 6 muaj.

Antonio de la Torre

Antonio de la TorreAktori dhe gazetari spanjoll u detyrua të fitojë 33 kg për të luajtur një obeze në filmin ‘Gordos’.

50 cent

50 cent
Reperi i njohur u detyrua të humbasë 25 kilogramë për të luajtur një djalosh të sëmurë nga kanceri në filmin ‘All things fall apart’.

Will Smith

Will SmithAktori i njohur amerikan u detyrua të shtojë 15 kilogramë për të luajtur në filimin “Ali”, kushtuar legjendës së boksir Muhamed Ali në vitin 2001.

Përgatiti: Drilon SYLEJMANI

/Gazeta Sheshi/