Top 10 transferimet më të mira në Bundesliga gjatë janarit (Foto)

Afati kalimtar i janarit ka përfunduar edhe në Gjermani.

Këtë herë Bundesliga ka shpenzuar më shumë dhe me mend pasi shumica e klubve kanë investuar për të ardhmen, transmeton Telegrafi.

Transferimi më i shtrenjtë ishte Leon Bailey nga Bayer Leverkuseni, ndërsa më poshtë keni Top 10 transferimet më të mira:

Dayot Upamecano (Nga Red Bull Salzburg te RB Leipzig për 10 milionë euro)

Holger Badstuber (Huazim nga Bayern Munich te Schalke)

Timothee Kolodziejczak (Nga Sevilla te Borussia Monchengladbach për 7,5 milionë euro)

Walace (Nga Gremio te Hamburgu për 9,2 milionë euro)

Yunus Malli (Nga Mainz te Wolfsburg për 12,5 milionë euro)

Robin Quaison (Nga Palermo te Mainz për 2,5 milionë euro)

Riechedly Bazoer (Nga Ajax te Wolfsburg për 12 milionë euro)

Paul-Georges Ntep (Nga Rennes te Wolfsburgu për pesë milionë)

Alexander Isak (Nga AIK te Borussia Dortmundi për 8,6 milionë euro)

Leon Bailey (Nga Genk te Bayer Leverkuseni për 13,5 milionë euro).