TOP 10 golashënuesit më të mirë në Superligë: Kryesojnë Manaj, Progni e Rexha

Me dy golat e realizuar në duelin e javë së tetë përballë Flamurtarit, sulmuesi i Gjilanit, Gerhard Progni është ngritur në kuotën e pesë golave, raporton Gazetasheshi.com.

Tani Progni barazon Arb Manajn e Trepçës ’89 dhe Kastriot Rexhën e Feronikelit që kanë gjithashtu nga katër gola.

Me dy shënimet e fundit, Betim Haxhimusa futet në mesin e ngushtë të golashënuesve me katër shënime.

Më poshtë e gjeni edhe listën e golashënuesve më të mirë:

Lista e golashënuesve më të mirë në Superligë pas javës së tetë

/Gazeta Sheshi/