Tifozët ultras nuk njohin rregulla, futen në stadium për derbin e madh gjerman

27

Rreth 50 tifozë të Erzgebirge Aue, në kampionatin 2.Bundesliga, ishin të pranishëm brenda stadiumit gjatë humbjes 0-3 të ekipit të tyre ndaj Fortuna Düsseldorf dje, me sa duket në kundërshtim me rregulloren aktuale të Federatës së Futbollit në Gjermani.

Klubi i Aue u përpoq të thoshte se ata veprojnë si ndihmës, si kujdestarë.

Sidoqoftë, ata i demantuan, sepse ishin të gjithë afër njëri-tjetrit dhe brohorisnin gjatë gjithë lojës.

Ashtu siç ndodh në kushte në kohë normale…