Tifozët propozojnë ide për stadiumin e ri të Chelsea-t

170

Stadiumi ‘Stamford Bridge’ mbetet njëri ndër stadiumet më të njohur në Premierligë, por për shkak të kapacitetit të vogël prej vetëm 41,000 ulëse, drejtuesit e Chelsat kanë planifikuar ndërtimin e një stadiumi të ri, në vend të tij.

Madje, Chelsea ka bënë publik faktin që stadiumi i ri do të ketë kapacitet prej 60,000 ulëse dhe do të jetë stadiumi i parë që ka lidhje direkte me metro, përcjell lajmin mediumi online Sovrani.

Drejtuesit e Chelseat kanë bërë thirrje nga fansat që të bëjnë projekte dhe të dërgojnë foto në adresë të klubit, duke e bërë këtë stadiumin e parë që do të ndërtohet sipas planit të fansave.

2-4 3-3 4-3 5-2