Thaqi dhe Dallku më të mirët e vitit 2020

409

Në pasditën e sotme është mbajtur ceremonia e ndarjes së çmimeve për laureatët e vitit 2020 nga Komuna e Prishtinës.

Më të mirët për vitin që lamë pas janë shpallur futbollisti Armend Thaqi dhe karateistja Albulena Gërvalla.

Epiteti i trajnerit më të mirë i takoi Armend Dallkut, “ishit” të FC Prishtinës.

Gjyqtari më i mirë u shpall ai i boksit, Latif Demolli.