Testi i sinqeritetit i Hazard: Birë apo verë, Mou apo Benitez, Chelsa apo Real Madrid?!

Eden Hazard i është përgjigjur pyetjeve provokative të së përditshmes belge HLN, teksa ka zgjedhur ndërmjet birrës dhe verës, Mourinhos apo Benitezit, Chelseas dh Real Madridit, transmeton Gazetasheshi.com nga Marca.com.

Këto dhe shumë pyetje të tjera provokative mund ti gjeni të transmetuara më poshtë se si është përgjigjur Eden Hazard.

A do të dëshiroje të ishe një ditë sikurse vëllau yt Thorgen?

“Dëshiroj të jem si Thorgen shumë ditë dhe jo vetëm një. Është një tip gjenial”.

Image result for eden thorgan hazard¿Po sikur Cristiano Ronaldo?

“Natyrisht. Do të ishte fantastike ta arrija nivelin e ekselancës që ka. Do të ishte briliante”.

Nuk të pëlqen të luani lojë mbrojtëse apo jo?

“Korrekte”.

¿Preferoni birrë apo verë?

“Nëse duhet të zgjedh njërën po e zgjdh birrën. Megjithatë kënaqem edhe me një verë të mirë”.

¿A mund ti hani tre hamburgerë?

“Po nëse janë të vogël. Nëse janë shumë të mëdhenj jo”.

¿A keni pirë ndonjëherë cigare?

“Po, kam pirë”.

¿Tottenham apo Arsenal?

“Si i vogël kur kam qenë më ka pëlqyer Henry”.

https://www.youtube.com/watch?v=pHOr9FdLsYo

¿Real Madrid apo Barcelona?

“Dy klubet janë të mëdha”.

¿Lille apo Paris Saint-Germain?

“Lille”.

¿Mbappe apo Neymar?

“Nëse duhet të zgjedh njërin po e zgjedhi Mbappen. Po e zgjedh pasi që e njoh shumë mirë”.

¿A do ta kishe mbyllur karrierën në Amerikë?

“Jo. Të ardhmes nuk i dihet, por dyshoj se mund të luajë ndonjëherë në Amerikë”.

¿A do kishe dëshirë ta mbyllje karrierën në Belgjikë?

“Po, por në këto momente është e komplikuar”.

¿A mendoni se një ditë mund ta fitoni “Topin e Artë?

“¡PO!”

¿A e përcillni politikën?

“Nuk më intereson fare politika”.

https://www.youtube.com/watch?v=XvViqeADQkU

¿Atëherë do të thotë që Brexit nuk të intereson?

“Kjo po më intereson. Sepse shumë prej punëtorëve në klubin e Chelseas mund të mbesin pa punë. Flas çdo ditë me ta dhe interesohem se çfarë po ndodh”.

¿Do të luajte në Kinë?

“JO”.

¿A mund ta fitojë Barcelona këtë vit Ligën e Kampionëve?

“Mund ta fitojë, por si po i fiton Cristiano Ronaldo çdo vit Ligat e Kampionëve, do të jetë e vështirë”.

¿E kaltra e Chelseas apo e bardha e Real Madrid?

“E kaltra”.

¿Mou apo Benitez?

“Mou”.

¿Herët apo vonë?

“Të vish në kohë”.

/Gazeta Sheshi/