Tafaj: Të kënaqur me lojën, por jo dhe me rezultatin!

705
Johanes Tafaj, ndihmës trajner te Drenica

Drenica ka pësuar disfatë në udhëtim te Ballkani dhe tashmë rrezikon seriozisht statusin e skuadrës elitare, shkruan Gazetasheshi.com.

“Kuqezinjtë” u mposhtën me rezultat 2-1 në Suharekë, megjithëse paraqitjen e futbollistëve po e vlerësojnë nga stafi teknik.

Ndihmëstrajneri i Drenicës, Johanes Tafaj ka thënë se ekipi nga Skenderaj tregoi paraqitje të mirë por nuk arriti të shënoj më shumë se njëherë.

Tafaj edhe në këtë ndeshje e ka udhëhequr Drenicën pasi trajneri Bledar Devolli ishte i suspenduar.

“E dinin se do të ishte shumë vështirë pasi përballë kishim një kundërshtar të fortë, i cili luan shumë mirë në shtëpi. E nisëm mirë por me të ulur ritmin e lojës, e pësuam golin e parë dhe kjo bëri që ekipi të bie psikologjikisht”, ka thënë Tafaj.

Drenica ndodhet në pozitën e parafundit të renditjes tabelare dhe rrezikon shumë mbijetesën.

May be an image of text that says 'TEAM FC Ballkani MP 2. G Drita PTS 23 3. 50:28 48 Prishtina 22 4. 35:18 47 Gjilani 22 5. 37:14 44 Trepca 89 22 6. 21:21 32 23 Feronikeli 7. 26:32 31 KF Llapi 22 8. 27:21 27 Arberia 22 25:26 26 Drenica 22 10. 21:28 25 FC Besa 23 16:31 24 23 15:54 7'

Në kuadër të xhiros së 24-të, e cila zhvillohet në mesjavë, skuadra e Drenicës do të udhëtojë drejt Podujevës për t’u përballur me Llapin.

/Gazeta Sheshi/