Super-befasi në Ligën e Evropës: Eliminohen dy skuadrat e njohura

Tottenhami dhe Fiorentina janë eliminuar nga Liga e Evropës.

Anglezët barazuan në shtëpi me ekipin belg, Gent, 2:2.

Ndërkohë, Fiorentina pësoi humbje në Firencë nga Borussia Monchengladbach 4:2, edhe pse po fitonte 4:2.

Më poshtë i keni rezultatet komplete të ndeshjeve që filluan në ora 21:05.

Kobenhavn-Ludogorets 0:0
Fiorentina-Borussia Monchengladbach 2:4
Genk-Astra 1:0
Lyon-AZ Alkmar 7:1
Shakhtar-Celta Vigo 0:1
Sparta-Rostov 1:1
Tottenham-Gent 2:2