Sulmohet Ronaldo

214

Drejtori sportiv i Wolfsburgut, Klaus Allofs, ka thënë se Cristiano Ronaldo për dallim nga Lionel Messi luan më shumë për vete.

Allofs e pranoi se statistikat e portugezit tregojnë më së miri kualitetin që ka.

“Messi dhe Ronaldo janë dy lojtarë të pabesueshëm. Por, Ronaldo luan më shumë për vetin e tij”.

“Portugezi ka statistika fantastike të cilat të cilat i ndihmojnë ekipit të merr rezultat pozitiv”.

“Në Bernabeu mund të ndodhin gjëra të paimagjinueshme, apo vendimet të gabuara që mund të ndikojnë në rezultat”, ka thënë Allofs.

Fußball Bundesliga 34. Spieltag: VfL Wolfsburg - Werder Bremen am Samstag (23.05.2009) in der Volkswagen-Arena in Wolfsburg. Bremens Manager Klaus Allofs sitzt auf der Bank. Wolfsburg gewann die Partie mit 5:1 und wurde Deutscher Meister der Saison 2008-09. Foto: Jochen Lübke dpa/lni +++(c) dpa - Report+++
Fußball Bundesliga 34. Spieltag: VfL Wolfsburg – Werder Bremen am Samstag (23.05.2009) in der Volkswagen-Arena in Wolfsburg. Bremens Manager Klaus Allofs sitzt auf der Bank. Wolfsburg gewann die Partie mit 5:1 und wurde Deutscher Meister der Saison 2008-09. Foto: Jochen Lübke dpa/lni +++(c) dpa – Report+++