Sulmet në Munich, reagon Bayerni (Foto)

175

Bayern Munichu ka reaguar pas terrorit që ndodhi sonte mbrëma në qytetin e Munichut.

Nëntë persona raportohet se kanë vdekur pas sulmeve të armatosura nga persona ende të panjohur.

Dhe ngjarja që tronditi botën, nuk mbeti pa u komentuar as nga klubi i Bayern Munichut.

“Mendimet dhe dhimbjet tona janë me ata që janë prekur nga ngjarjet tragjke në Munich. Rrini të sigurtë”, u shpreh Bayerni me anë të një komunikate në rrjetin social Twitter.

Zona ku kanë ndodhur sulmet është e banuar edhe me shqiptarë.