Sulm vetevrases ne Stamboll, te pakten kater te vdekur

157

Nje sulm vetevrases ka lene te vdekur te pakten kater persona ne nje zone shume te frekuentuar nga turistet dhe vendoret ne Stamboll. Rruga ne te cilen ka ndodhur shperthimi eshte e mbushur me butike, teatro, galeri arti, kafe e konsullata te huaja.

Mediat turke raportojne per shume te lenduar rende. Numri i te prekurve nga ky sulm pritet te rritet. Helikopteret dhe ambulancat jane ne zone dhe perpjekjet e shpetimit po vazhdojne.

 

 

Banoret e zones ku ka ndodhur shperthimi thone se koha kur ajo frekuentohet me se shumti prej njerezve gjate vikendit eshte pasditja dhe mbremja. Ne kohen kur ka ndodhur sulmi, rreth ores 11, kjo zone do te duhej te ishte relativisht e qete.

 

B