Strategët e pa punë

163

Kur ligat kanë filluar dhe të gjitha skuadrat kanë trajnerët e tyre, janë edhe disa trajnerë të tjerë, të cilët janë në kërkim të një vendi të punës.

Bëhet fjalë për disa trajnerë të mëdhenj, të cilët edicionin e kaluar drejtuan skuadra të mëdha.

Bëhet fjalë për Louis van Gaal që edicionin e kaluar drejtoi Manchester Unitedin, Roberto Mancini – Interin, Guus Hiddink – Chelsean, Laurent Blanc – PSG apo Roberto Mancini – Interin.

10 trajnerët e mëdhenj pa punë: Marcelino García Toral, Roberto Mancini, Marcelo Bielsa, Guus Hiddink, Louis Van Gaal, Thomas Schaaf, Rudi Garcia, Pepe Mel, Joaquín Caparrós o Laurent Blanc