Stephen Curry dëshiron ta tejkalojë legjendën Michael Jordan

91

Golden State Warriors ka regjistruar një seri mjaft të suksesshme të fitoreve dhe kjo ndoshta meritë kryesore e yllit të saj më të mirë Stephen Curry, transmeton Gazeta Sheshi.

Tashmë Warriors, synon të thyejë rekordin e Chicago Bulls 1995/96, duke tentuar të arrijë në shifrat e 73 fitoreve.

Curry është njëri ndër basketbollistët më të mirë të ligës NBA, derisa tani është i obsesionuar për të thyer rekordet e legjendës Michael Jordan.

/Gazeta Sheshi/