Starton Liga e Dytë, ja orari dhe gjyqtarët

894

Përderisa Superliga dhe Liga e Parë janë në pushim në fundjavë, në aksion vjen Liga e Dytë me xhiron startuese për këtë edicion.

Në program janë disa ndeshje interesante, derisa tanimë janë deleguar edhe gjyqtarët që do t’i drejtojnë sfidat, shkruan Gazeta Sheshi.

Liga e Dytë – Java 1 

Grupi A 

E shtunë

Lugu i Baranit – Opoja

(B. Meholli, A. Hamza, G. Koci)

E diel

Luftëtari – Dushkaja

(L. Shala, A. Krasniqi, B. Haxhikadrija)

Leshani – Besa

(L. Metaj, A, Qelaj, A. Bacaj)

Liria – Ratkoci

(I. Mehmeti, B. Hyseni, L. Bulliqi)

Behari – Australia

(G. Ibrahimi, A. Jakupi, P. Hyseni)

Dukagjini – Gryka

(Sh. Murtezi, F. Jashari, V. Hyseni)

Onix Banjë – Përparimi

(V. Hoxha, H. Osmani, F. Jakupi)

Rilindja e Kosovës – Ujvara Malishevë

(V. Selmanaj, A. Bajramaj, G. Jahaj)

Grupi B

E diel

Kaolini – Xërxa

(K. Pantina, A. Ademi, H. Ademi)

Kastrioti – Kika

(V. Musolli, P. Rama, V. Gara)

Besëlidhja – Ardhmëria

(L. Bunjaku, A. Hyseni, B. Hamiti)

Tefik Çanga – Bashkimi (K)

(A. Shala, B. Rudari, A. Zhegrova)

18 Korriku – Lepenci

(P. Jakupi, L. Nuhiu, A. Ramadani)

Vjosa – Dardania

(F. Sadriu, G. Zogaj, B. Dërguti)

E hënë

Bashkimi (Gj) – Minatori

(B. Beshiri, L. Selmani, K. Krasniqi)

Galaksia pushon.

(Ndeshjet fillojnë nga ora 16:00)