Sot kryesfida e javes, Besa-Feronikeli

140

Me ndeshjen Vushtrria-Gjilanin (0-1), takim ky i zhvilluar dje, kanë nisur sfidat e javës së 20-të të Raiffeisen Superliges se Kosovës në futboll.

Hajvalia-Drita dhe Prishtina-Liria, janë dy ndeshjet të rëndësishme të kësaj fundjave,

Skuadra e Imset Munishit kërkon trepikëshin në duel me gjilanasit në mënyrë që të bëje edhe një hap drejt kreut të tabelës.

Ndërkaq, Prishtina e rrezikuar në duel me Lirinë opcion te vetëm e ka fitoren, sepse çdo rezultat tjetër thellon edhe më shumë krizën e prishtinasve.

Nxehët do të jetë edhe në dy takimet që do të luhen, ku Besa pret lideren e tabelës, Feronikelin, kurse, Trepça ’89 sfidon Drenicën.

Raiffeisen Superliga / Java e 20-të

E shtunë

Hajvalia – Drita

Llapi – Istogu

Prishtina – Liria

E diel

Besa – Feronikeli

Trepça-‘89 – Drenica

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 13:30

– See more at: http://www.kosovapress.com/sq/futboll/elita-rikthehet-me-kryesfiden-besa-feronikeli-66740/#sthash.LFeOS9AB.dpuf