SKANDAL: Shikoni çfarë i bëjnë izraelitët tenistit mysliman në “Rio 2016” (VIDEO)

249

Incident i turpshëm në Lojërat Olimpike “Rio 2016”.

Sfida mes tenistit boshnjak Damir Dzamhur dhe atij izraelit Doddy Sele, është ndërprerë për disa minuta.

Tifozët izraelitë e kanë fyer shumë rëndë boshnjakun vetëm sepse ai është mysliman, ndërsa ky i fundit ka kërkuar përjashtimin e publikut, përcjellë “Lajmi.net”.

Gjithsesi, kërkesa e boshnjakut nuk është pranuar dhe ndeshja ka vazhduar.

Videoja është shpërndarë shumë në rrjetet sociale dhe sjelljet e izralietëve po konsiderohen si skandaloze.

http://www.dailymotion.com/video/x4nllbm_kkerue_news