Sissoko afër gjigantit spanjoll

284

Moussa Sissoko ka treguar një formë të jashtëzakonshme në kampionatin evropian me Francën.

Mesfushori francez ishte në ditën e tij më të mirë edhe në Finale, duke qenë më i miri tek Franca.

Por pasi skuadra e tij Newcastle United ka rënë nga elita e futbollit francez, Sissoko pritet të largohet nga aty.

Për të kanë ardhur shumë oferta të rëndësishme, por e fundit është nga gjiganti spanjoll Real Madrid.

Sipas medieve spanjolle ‘Los Blancos’, e kanë përcjellë që një kohë të gjatë mesfushorin 26-vjeçar.

Përpos kampionëve të Evropës, Moussa Sissoko kërkohet edhe nga Roma, Juventus, Borussia Dortmund dhe Tottenham Hotspurs.