Sikur Leicester dhe Tottenham të bashkoheshin, do të kishin super skuadër (Foto)

150

Skuadra më e mirë e Ligës Premier pritet të dominohet nga lojtarët e Leicester City dhe Tottenham Hotspurit me disa lojtarë të skuadrave tjera.

Por si do të dukej një skuadër e vetme e ndërtuar nga këto dy skuadra që janë duke shkëlqyer në Ligën Premier.

Por kë do ta kishit zgjedhur ju në portë?? Kasperin apo Hugon? Për qendër të mbrojtjes të duhen dy lojtar dhe në mes të Wes Morgan e Robert Huth nga Leicester, apo nga belgët Jan Vertonghen e Toby Alderweireld?

Për pjesën sulmuesi do të keni për të zgjedhur lojtarë si Jamie Vardy, Riyad Mahrez, Dele Alli, Christian Eriksen e Harry Kane.

Ja si do të dukej një formacion me lojtarët më të mirë të të dy skuadrave sipas Daily Mail, përcjell Telegrafi.

Portier: Hugo Lloris (Tottenham)

Lloris
Mbrojtës i djathtë: Kyle Walker (Tottenham)

kyle
Qendër mbrojtës: Robert Huth (Leicester)

8
Qendër mbrojtës: Toby Alderweireld (Tottenham)

alderwil
Mbrojtës i majtë: Christian Fuchs (Leicester)

6
Mesfushor defanziv: N’Golo Kante (Leicester)

3
Mesfushor qendror: Danny Drinkwater (Leicester)

13
Mesfushor qendror: Dele Alli (Tottenham)

Dele Alli
Mesfushor sulmues: Riyad Mahrez (Leicester)

Mahrez
Sulmues: Harry Kane (Tottenham)

HarryKane
Sulmues: Jamie Vardy (Leicester)

vardy

Formacioni 

formacioni