Shumë skuadra të Superligës do i'a kenë lakmi Besës për këtë rekord

255

Skuadra e Besës ka realizuar edhe fitoren e dy kampionale për të vazhduar rrugëtimin drejt titullit kampion. Pas fitores 2-0 ndaj Ferizajit, Besa ka regjistruar ndeshjen e 20-të rresht, pa humbje në Shahin Haxhiislami, me 17 fitore dhe 3 barazime, shkruan Gazeta Sheshi.

Interesant fakti është se humbjen e fundit ia ka shkaktuar Kosova e Vushtrrisë në Maj të vitit 2015. Milot Rashica pati realizuar het trick ne atë sfidë.

Image result for milot rashica vs besa