Shuma e “çmendur” që City pagoi për talentin Gabriel Jesus

153

Pep Guardiola po vazhdon revolucionin te Manchester City, duke sjellë në “Etihad Stadium” njërin prej talenteve më të kërkuar në Evropë.

Kartoni i Gabriel Jesus, Manchester Cityt i ka kushtuar hiq më pak se 32 milionë euro.

Për Jesus interesim të madh kanë shprehur edhe Barcelona, PSG dhe Inter.