Shtatë finalet e Feronikelit dhe Hajvalisë, kush favorizohet?

120

Kur kanë mbetur edhe shtatë xhiro deri në përfundim të këtij edicioni në Superligë, ‘lufta’ për titull të kampionit ka arritur kulmin e saj.

Feronikeli i prinë renditjes me shtatë pikë më shumë se Hajvalia, por asgjë nuk ka përfunduar, pasi orari i ndeshjeve të fundit nuk lë hapësirë për komoditet të kampioni aktual.

Gazeta Sheshi ua sjell shtatë ndeshjet e fundit të këtyre dy ekipeve, derisa kundërshtarët i kanë thuajse të njëjtë, pasi sistemi është i tillë.

Mbetet të shihet nëse ‘Nikli’ do të arrijë të ruajë distancën me Hajvalinë.

 

Ndeshjet e Feronikelit

Java 27: Feronikeli – Istogu

Java 28: Trepça ’89 – Feronikeli

Java 29: Feronikeli – Besa

Java 30: Gjilani – Feronikeli

Java 31: Feronikeli – Llapi

Java 32: Feronikeli – Drenica

Java 33: Hajvalia – Feronikeli

 

Ndeshjet e Hajvalisë

Java 27: Hajvalia – Vushtrria

Java 28: Istogu – Hajvalia

Java 29: Hajvalia – Trepça ‘89

Java 30: Besa – Hajvalia

Java 31: Hajvalia – Gjilani

Java 32: Llapi – Hajvalia

Java 33: Hajvalia – Feronikeli