Shqipëri-Skoci, rezultati është skandaloz

437

Kombëtarja e Shqipërisë U-19 në kategorinë e femrave, i ka nisur në mënyrë të turpshme aventurën në kualifikimet për “Euro 2017”.

Skuadra kuqezi u mposht me rezultat të thellë, 11:0 ndaj Skocisë.

Mysafiret shënuan 6 gola në pjesën e parë dhe 5 në të dytën, përcjellë “Lajmi.net”.

Vajzat kuqezi drejtohen nga ish-futbollisti i Kombëtares, Nevil Dede.