Shorti i Superligës, superndeshje në javën e parë

503

Është hedhur shorti për edicionin 2016/17 të Superligës. Qysh në javën e parë do të ketë superndeshje. Spikat dueli Feronikeli – Besa dhe Prishtina – Llapi.

Çiftet e xhiros së parë

Gjilani – Trepça ‘89

Feronikeli – Besa

Ferizaj – Hajvalia

Drenica – Liria

Prishtina – Llapi

Trepça – Drita

Gjatë ditës, Gazeta Sheshi do t’iu njoftojë me komplet orarin e Superligës dhe Ligës së Parë. Edicioni i ri i elitës nis më 20 gusht, kurse Liga e Parë një javë më vonë.