Shorti i Ligës së Europës: Përplasje titanësh

122

Është hedhur shorti për fazën tjetër të garës së Ligës së Europës në Nyon të Zvicrës, derisa “bombolat” kanë nxjerrë emra mjaft interesante që do te përballen me njëri tjetrin.

Liverpool – Manchester United, pa dyshim pritet të jetë ajka e këtij raundi të garave, duke e ditur historinë dhe rivalitetin e dy gjigantëve anglez.

Përplasja ndërmjet skuadrave spanjolle Athletic Bilba – Valencia, do të jetë një tjetër sfidë e nxehtë e kësaj faze.

Shorti i 1/8 së finales:

Shakthar Donestk-Anderlecht

Basilea-Sevilla

Villarreal-Bayer Leverkusen

Athletic Club-Valencia

Liverpool-Manchester United

Sparta de Braga-Lazio

Borussia Dortmund-Tottenham