Shkëndija ruan nderin e shqiptarëve në Ligën e Evropës

268

Shkëndija e Tetovës është skuadra e vetme që ruan nderin e shqipëtarëve në Ligën e Evropës.

Tetovarët kanë fituar ndeshjen e kthimit ndaj Neftci Baku 1:0 me golin e Ibrahimit dhe kanë kaluar edhe këtë raund, pasi sfida e parë në Azerbejxhan kishte përfunduar pa gola.

Ndeshja e sotme e zhvilluar në Shkup ishte tejet interesante, derisa fitorja e skuadrës shqiptare nga Maqedonia tregon për nivelin e lartë të ekipit.

Në raundin tjetër, Shkëndija sfidohet nga Mlada Boleslav.

http://www.dailymotion.com/video/x4l8nap_besart-ibraimi-goal-shkendija-1-0-neftci-baku-21-07-2016-hd_sport