Transferimi i Bunjakut, që nuk është realizuar ende

Lideri i “Challenge League”, Grasshopperi, luajti në derbin kundër Schaffhausenit të vendit të dytë, por...

Zeka: Ne s’jemi Barcelonë me i mposht ekipet me gjyqtarë

Skuadra e Prishtinës arriti fitore si mysafire e klubit nga Mitrovica me rezultat 1 me...

Përfundon drama në “Sezai Surroi”, ky është rezultati i ndeshjes Bashkimi – Prishtina

Sigal Prishtina është kthyer te fitorja në Superligën e Kosovës, në basketboll pasi ka mposhtur...

Werder Bremen me postim të veçantë për Rashicën: I pandalshëm mbrëmë

Milot Rashica shkëlqeu në ndeshjen e mbrëmshme për Werder Bremenin, shkruan Gazetasheshi.com Bremen të frymëzuar nga...

Dardana ndanë rrugët me Pajazitin, ky është trajneri ri i ‘bardhekaltërve’

Klubi Futbollistik "Dardana" dhe trajneri Sadat Pajaziti tashmë kanë ndarë rrugët, mëson Gazeta "Sheshi" me...

Serie A vatër e ‘nxehtë’ e Covid-19, skuadra italiane raporton një futbollist pozitiv

Lajm i keq për skuadrën e Veronës përpara sfidës ndaj Juventusit, e cila është e...

Dellova demanton akuzat e Trepçës ’89: Nuk kam provokuar askënd

Trepça '89 pas ndeshjes me Prishtinën ka akuzuar se Lumbardh Dellova ka qenë shkaktari për...

Shkëlqen Messi, Barcelona mposht Sevillan

Barcelona është kthyer te fitorja në La Liga, të shtunën pasi ka mposhtur në udhëtim...

Ishi i Arbërisë i papërmbajtshëm, realizon sërish gol në kampionatin sllovak

Lutfi Bilali është duke shkëlqyer në Kategorinë e Dytë të Sllovakisë, shkruan Gazetasheshi.com Ish-futbollisti i Arbërisë...

Sakrifica e tifozëve mitrovicas për ta përcjellur Trepçën ’89 ndaj Prishtinës

Pak me parë ka përfunduar edhe derbi i zhvilluar në Mitrovicë, në mes Trepçës '89...