Cilat janë pasojat e dhëmbit të humbur (Video)

Dhëmbi i humbur mund të shkaktojë shumë probleme nëse nuk zëvendësohet, transmeton lajmi.net. Dhëmbi në anën e kundërt, me kalimin e kohës, do të del...

Cilat janë pasojat e dhëmbit të humbur (Video)

Dhëmbi i humbur mund të shkaktojë shumë probleme nëse nuk zëvendësohet, transmeton lajmi.net. Dhëmbi në anën e kundërt, me kalimin e kohës, do të del...
[td_block_social_counter facebook=”sheshimarketing” twitter=”sheshimarketing”]

Obeziteti, qumështi dhe djathi nuk ju shëndoshin

Sipas një studimi kinez, një gotë me qumësht në ditë ul me 16% rrezikun e...

Cigarja në mëngjes është dyfish e dëmshme, zbuloni pse

Ekspertët kanë vërtetuar që personat të cilët pinë cigare në periudhën prej 30 minutash pas...

6 Gjërat që kurrë nuk duhet t’i bëni në një lidhje

Disa gjëra  duhen shmangur, nëse dëshironi që lidhja juaj të mos ketë probleme. Ekspertët sugjerojnë listën...

Për ju që punoni në zyre, bëni rregullisht këto ushtrime

Të punosh në kompjuter mund të tingëllojë si puna më qetw në botë, por është...

Zbulim i shumëpritur për kancerin (VIDEO)

Një analizë gjaku mund të detektojë kancerin shumë kohë më parë shfaqjes së simptomave. Ky...

Çfarë nuk duhet të konsumoni në mëngjes

Mëngjesi është vakti më i rëndësishëm i ditës, prandaj shumë prej nesh hamë kornfleksa. Ekspertët paralajmërojnë...

Çfarë thuhet për meshkujt që postojnë shpesh selfie?

Selfiet kohët e fundit janë bërë shumë të shpeshta. Një hulumtim nga Universiteti i Ohio ka...

Shkencëtarët zbulojnë kurën e autizmit. Ja çfarë është ajo (FOTO)

Sëmundja e autizmit është një ndër sëmundjet më të rrezikshme, e cila ka të bëjë...

Frutat luftojnë pagjumësinë!

Ekspertët kanë zbuluar se cilat janë ushqimet që luftojnë gërhitjen, pagjumësinë e ankthin. Më poshtë...

Rrezik! Jo më shishe plasitike me ujë, mikrobe sa banjot

Një studimi i realizuar nga “TreadmillRevieës” tregon qartë rrezikun se të pish ujë me një...