Shaqiri protagonist në ndeshjen ndaj Chelseat

139

Kanë përfunduar të gjitha ndeshjet në Premierligë, ku ajo më interesantja ishte ndërmejt Chelseat dhe Stoke Cityt.

Chelsea nuk ka arritur më shumë se një barazim në shtëpi duke luajtur 1:1. Goli i barazimit erdhi pas një topi në zonë nga Xherdan Shaqiri.

Në ndeshjet tjera Manchester City ka fituar 4:0 ndaj Aston Villas, përderisa Everton luajti baras 2:2 me West Hamin.