Shaqiri po punon për tu rikthyer, pushtohet nga komentet e mijra "Dardanëve" (FOTO)

727

Ka mjaftuar vetëm të hedhë një fotografi në llogarinë e tij zyrtare dhe mijra fansa kanë kërkuar rikthimin e tij në Përfaqësuesen e Kosovës. Fjala është për Xherdan Shaqirin i cili po punon shumë për tu rikthyer në formën më të mirë të tij, shkruan Gazeta Sheshi.

“Extrawork for my comeback!#soon???⚽️⚽️❤️#1#XS”, ka shkruar Shaqiri, derisa shumë tifozë i kanë kërkuar atij të vij dhe të luaj për Kosovën.

Extrawork for my comeback!#soon🔥🔥🔥⚽️⚽️❤️#1#XS

Posted by Xherdan Shaqiri on Saturday, September 3, 2016

Kujtojmë që të gjithë lojtarët që janë me prejardhje nga Kosova dhe luajnë me Përfaqësuese te tjera kanë të drejtë që deri më 4 shtator të bëjnë kërkesë në FIFA, për t’iu bashkuar Kosovës.

/Gazeta Sheshi/