Shala në derbin e ‘zjarrtë’

192

Gjyqtarit nga Peja, Gramoz Shala i është besuar ndeshja ndërmjet  Gjilanit dhe Prishtinës. Atij do t’i ndihmojnë asistentët Driton Preniqi e Fatlum Shala.

Genc Nuza është deleguar për ta drejtuar takimin Feronikeli – Liria, kurse Burim Jahmurataj sfidën Llapi – Drita.

Hajvalia – Drenica gjykohet nga Besnik Batalli, derisa Leutrim Mustafa do të udhëtojë për në Mitrovicë për të ndarë drejtësinë në ballafaqimin Trepça ’89 – Istogu.

Besa – Vushtrria gjykohet nga Besfort Kosumi.

Derbi i Ligës së Parë, Flamurtari – Ferizaj drejtohet nga Nazmi Raci.

Raiffeisen Superliga  – Java 23

E premte

Llapi – Drita

(B.Jahmurataj, L.Muhadri ,F.Abrashi, F.Tahiri)

 

E shtunë

Feronikeli – Liria

(G.Nuza, A.Ejupi, I.Kabashi, M.Baliu)

 

E diel

Hajvalia – Drenica

(B.Batalli, J.Musolli, B.Rama, T.Maloku)

Besa – Vushtrria

(B. Kosumi, B.Selimaj, M.Qehaja, A.Tahiri)

Trepça ‘89 – Istogu

(L.Mustafa, F.Jakupi, V.Kelmendi, I.Shuleta)

Gjilani – Prishtina

(G. Shala, D.Preniqi, F. Berisha,  I. Ceroviku)

 

(Ndeshjet fillojnë nga ora 14:00/Xhiro e ardhshme e zhvillohet në mesjavë)