Selimi: Nuk ka xhihad ne Kosove – ka makiato dhe mohitos te mira!

155

Petrit Selimi, Ministri i Puneve te Jashtme i Kosoves, aktualisht po qendron Londer ku edhe ka mbajtur nje ligjerate ne London School of Economics.

Ne fjalimin e tij ai ka thene thene se sa i perket orientimit evropian e perendimor, Kosova i ka punet me se miri ne rajon.

“Nuk ka asnjë rrezik në Kosovë. Është vendi më pro-perëndimor në Ballkan. I vetmi vend ku lejohen martesat e homoseksualëve”, është shprehur Selimi në fjalën e tij.

Nderkaq, kur eshte pyetur nese ka rrezik nga xhihadizmi ne Kosove, eshte pergjigjur:

Ai gjithashtu ka thënë se nuk ka asnjë rrezik nga xhihadizmi në Kosovë.

“Xhihad në Kosovë? Nëse vini në Kosovë, do ta shihni se ne jemi shumë të mirë për makiato dhe mojitos”.