Sa i madh Ramos – i mori tifozët e Realit nga stadiumi në zhveshtore (Foto)

Sergio Ramos ka bërë një gjest të madh pas ndeshjes ndaj Atletico Madridit.

Duke parë se ndeshja po zhvillohej në Vicente Calderon, numri i tifozëve të Realit në stadium numërohej në gishta.

Sidoqoftë, respektin e tij për përkrahje, Ramos e shprehur duke ftuar disa prej tifozëve në zhveshtore për të takuar lojtarët dhe për t’u akomoduar, shkruan Telegrafi.

Pavarësisht se klub mbretëror, Ramos gjithmonë është modest ndaj tifozëve.

Vet mbrojtësi pas fitores ka publikuar një postim në Tëitter ku i është gëzuar tri pikëve ku ai nuk ka marrë pjesë fare.