Rrahmani kundër Ronaldos, formacionet zyrtare: Juventus – Napoli

84

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes Juventus – Napoli, e cila ishte e paraparë të zhvillohej në xhiron e tretë të Serie A – por ishte shtyrë për shkak të virusit Covid-19.

Ndeshja zhvillohet sonte nga ora 18:45.

Formacionet zyrtare të zgjedhura nga dy trajnerët, Gattuso dhe Pirlo:

Juve: Buffon; Danilo, De Ligt, Chiellini; Alex Sandro; Cuadrado, Bentancur, Rabiot, Chiesa; Morata, Ronaldo.

Napoli: Meret; Di Lorenzo, Koulibaly, Rrahmani, Hysaj; Demme, Fabian Ruiz; Lozano, Zielinski, Insigne; Mertens.

/Gazeta Sheshi/