Ronaldo kapet në aksion (Foto)

242
Ylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, gjatë kohës që ndodhet me pushime në Ibiza ka vizituar një klinikë për të kryer një terapi hiperbarike me oksigjen për të fituar rikuperimin sa më të shpejtë nga dëmtimi.

Ronaldo u dëmtua në ndeshje finale të kampionatit e evropian nga francezi Dimitri Payet dhe pas një tentative për të vazhduar ai nuk mundi dhe u nxorë nga fusha me barelë.

Por asi dëmtimit ai rikthyer me lojtarët e tjerë të skuadrës portugeze në stol për të mbështetur ekipin në fushë dhe mundi e grinta e tij vlejti pasu portugalia u shpall kampion euro me golin e Eder që u shënua në minutat shtesë.

Federata portugeze dhe Reali i Madridit, kanë konfirmuar shkallën e dëmtimit, ku raportohet se ka një tendosje të ligamentit në gjurin e tij të majtë dhe kjo do të bëj ai që të humbas ndeshjen e Superkupës së Europës në 9 gusht ndaj Sevilias.

Aktualisht Ronaldo ndodhet me pushime në Ibiza, ku jahti i tij luksoz ishte këtë javë afër me atë të Lionel Messi Barcelonës, Ronaldo thuhet se ka vizituar dy herë klinikën Evidental.

Një klinikë dentare që siguron terapinë dhe trajtimin hyperbaric me oksigjen për të fituar rikuperimin e shpejtë.

14685599023126-1-700x443