Roma – Udinese, rezultati përfundimtar është i turpshëm (VIDEO)

172

Roma e ka nisur mbarë sezonin e ri në Serie A.

Giallorosët kanë mposhtur me rezultat të thellë 4:0 në stadiumin “Olimpico” Udinesen.

Të gjitha golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e dytë.

Perotti me dy gola nga penalltia në minutat 65’ dhe 75’, Dzeko në minutën e 82’ dhe Salah në minutën  84’, shënuan për Romën.