Roma i rikthehet normalitetit

160

RomaaRoma e ka mposhtur në shtëpi Sampdorian me rezultat 2:1 duke iu afruar kështu zonës Champions. Për verdhekuqët shënuan Alessandro Florenzi dhe Diego Perotti, ndërsa për mysafirët Fernando.

Roma pozicionohet në vend të pestë në tabelë me një pikë prapa Interit që është i katërti. Lideri – Napoli është 12 pikë larg.