Riyad Mahrez kerkohet nga Real Madrid

134

Drejtuesit e Real Madridit po planifikojnë një ofertë për yllin e Leicester Cityt, Riyad Mahrez, vlera e te cilit, sipas Transfermarkt, llogaritet 20 milione euro. Gazeta “Sun” raporton se per kete lojtar eshte interesuar gjithashtu edhe Barcelona.

Mahrez gjate ketij sezoni ne Premier League ka shenuar 14 gola dhe ka dhene 10 asiste.