Rikthehet dhuna në Ligën e Tretë, Ulpiana ’92 ankohet se u sulmua nga kundërshtarët

Dje, në stadiumin e Kishnicës janë ballafaqur, Hajvalia 2020 me Ulpianën ’92, raporton GazetaSheshi.

Ky takim nuk është shkuar ashtu siç duhet, pasi mysafirët janë ankuar.

KF Ulpiana ’92 nëpërmjet një komunikatë të hedhur në llogarinë e tyre zyrtare, janë ankuar në referimin e takimit, në organizimin e ndeshjes e deri tek skuadra vendase.

“KF Ulpiana 1992 udhëtoi për në Kishnicë për të zhvilluar ndeshjen e javës së tretë kundër FC Hajvalia 2020, lojë e cila filloi nga ora 12:30 në Stadiumin e Kishnicës.

Nga minuta e parë e deri e fundit, referimi ishte skandaloz duke u bërë presion të vazhdushëm lojtarëve tonë përmes ndëshkimit me karton të verdhë e të kuq si dhe mbajtje anë kundër nesh haptazi.

Menaxhmenti i FC Hajvalia 2020 dhe qindra tifozë, ku sipas rregullave nuk do duhej të ishin më tepër se 20 shikues gjithsejt vazhduan me presion të vazhdushëm deri në starte të ashpra nga lojtarët e tyre dhe sulme fizike nga lojtarët, menaxhmenti e shikuesit e FC Hajvalia 2020 ndaj lojtarëve tonë, ku si pasojë kanë mbetur të lënduar 5 lojtarë, njëri prej tyre ka marrë tretmant në QKUK në Emergjencë.

Për KF Ulpiana 1992 këto sjellje janë të papranushme, ku ditëve në vijim do të paraqesim ankesën tonë me argumente (foto dhe inqizime) në Komisionin përkatës në Federatën e Futbollit të Kosovës”, ka shkruar KF Ulpiana ’92.

11.10.2020, LipjanKOMUNIKATËSot më 11.10.2020 KF Ulpiana 1992 udhëtoi për në Kishnicë për të zhvilluar ndeshjen e…

Posted by KF Ulpiana'92 on Sunday, October 11, 2020

Ky takim i ka takuar Ligës së Tretë, ku Hajvalia e ka fituar me rezultat minimal 1:0.

/GazetaSheshi/