Rezultatet nga Liga e Dytë, Juniorët dhe Kadetët

965

Këtë fundjavë janë zhvilluar ndeshjet e xhiros së dytë në Ligën e Dytë (në të dy grupet) dhe në Superligën e Juniorëve.

Derbit nuk kanë munguar as këtë xhiro, derisa pati edhe rezultate tenistike.

Ndryshe, për herë të parë startoi Superliga e Kadetëve e mbështuetur nga banka Raiffeisen.

Ja rezultatet komplete të këtye Ligave.

Liga e Dytë – Java 2 

Grupi A

Ujvara – Onix Banja          0-3

Ratkoci – L.Baranit            2-0

Gryka – Ril. e Kosovës     0-2

Australia – Besa              3-2

Përparimi – Iliria              3-1

Dushkaja – Dukagjini       1-1

Behari – Luftëtari             2-4

Opoja – Leshani (zhvillohet të martën)

Grupi B

Xerxa – Vjosa                  4-0

Bashkimi (K) – Kastrioti   9-0

Minatori – Kaolini             1-1

Dardana – 18 Korriku      8-0

Besëlidhja – Bashkimi (Gj) 1-0

Kika – Galaksia              1-0

Lepenci – T-Çanga         3-0

 

Superliga Juniorët – Java 2

Liria – R-Sadiku            2-1

Drenica – Vellaznimi     1-0

Llapi – KEK-u                1-3

Gjakova  – Flamurtari   2-1

Prishtina – Vushtrria     4-0

Hajvalia – Trepça         1-1

Feronikeli – Besa         4-1

Trepça – 2 Korriku       1-3

 

Raiffesisen Liga e Kadetëve – Java 1

Gjilani – Liria              0-2

Drenica – Besa           3-4

Prishtina – Feronikeli   5-1

Hajvalia – Trepça ’89   0-8

Ferizaj – Drita              4-1

Llapi – Trepça  (nuk u zhvillua)