Rezultatet e 16 përballjeve Mourinho – Guardiola

202
Derbi Manchester United – Manchester City, do të vë përballë Jose Mourinho dhe Pep Guardiolan për të 17-tën herë.

Dy trajnerët më të mirë në botë në futbollin modern, janë takuar plot 16 herë në të kaluarën.

Takimi i fundit zyrtar mes tyre, ishte finalja e Superkupës së Evropës në vitin 2013, kur Mourinho drejtonte Chelsean dhe Guardiola Bayernin.

Pas tre vitesh, Mourinho dhe Guardiola sfidojnë njëri-tjetrin në ligën më atraktive të futbollit, në Premierligë.

Në përballjet e deritashme, Guardiola numëron tetë fitore, Mourinho tre, dhe pesë ndeshje kanë përfunduar baras.

Rezultatet e të gjitha përballjeve mes Jose Mourinhos dhe Pep Guardiolas:

Inter 0-0 Barcelona

Barcelona 2-0 Inter

Inter 3-1 Barcelona

Barcelona 1-0 Inter (agg. 2-3)

Barcelona 5-0 Real Madrid

Real Madrid 1-1 Barcelona

Barcelona 0-1 Real Madrid

Real Madrid 0-2 Barcelona

Barcelona 1-1 Real Madrid (Agg. 3-1)

Real Madrid 2-2 Barcelona

Barcelona 3-2 Real Madrid

Real Madrid 1-3 Barcelona

Real Madrid 1-2 Barcelona

Barcelona 2-2 Real Madrid (Agg. 4-3)

Barcelona 1-2 Real Madrid

Bayern Munich 2-2 Chelsea